58 781 03 81 biuro@progressgps.pl
Menu

Precyzyjna kontrola zużycia paliwa

Do precyzyjnego kontrolowania zużycia wymagane są wiarygodne i rzetelne dane które gwarantuje system Progress GPS. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży Monitoringu i kontroli paliwa, jesteśmy wstanie zagwarantować w zależności od konfiguracji sprzętowej dokładność pomiaru nawet do 98%.

Naszymi atutami w zakresie kontroli paliwa są:

 

  1. Sprzęt – wykorzystujemy tylko sprawdzony sprzęt wyposażony w homologacje, który gwarantuje najwyższą dokładności pomiarów.

 

  1. Wykwalifikowany serwis – Własny serwis, który jest wstanie zaproponować i wdrożyć najbardziej optymalne rozwiązanie nawet przy nietypowych maszynach (pompy, agregaty, ciężki sprzęt budowlany i rolniczy).

 

  1. Doświadczona kadra informatyczna, która stale nadzoruje prace opomiarowanych pojazdów.

 

Sprzęt

Do precyzyjnej kontroli poziomu paliwa wykorzystujemy sondy pomiaru paliwa, które są obarczone najmniejszym błędem pomiarowym oraz umożliwiają podgląd w czasie rzeczywistym poziomu paliwa w zbiorniku.

Sondy pomiaru paliwa można podzielić w zależności od sposobu wykonywania pomiaru na dwie kategorie :

  • Sondy pojemnościowe – urządzenia badają poziom paliwa w zbiorniku na podstawie zmian pojemności elektrycznej, wytworzonej pomiędzy elementami sondy a paliwem zawartym w zbiorniku.

Zalety:

o   Wysoka dokładność pomiarowa

o   Bardzo szybkie działanie

 

  • Sondy ciśnieniowe (Hydrostatyczne) – Poziom paliwa w zbiorniku jest określany na podstawie ciśnienia hydrostatycznego wywieranego przez słup cieczy, zgodnie z wzorem:

 

P = h * g * ρ

 

Gdzie:

P – Ciśnienie hydrostatyczne słupa cieczy

h – Poziom cieczy

g – przyśpieszenie ziemskie

ρ – Gęstość cieczy

 

Zalety:

o   Odporna na zafalowanie powierzchni paliwa

o   Wysoka dokładność pomiarowa, nawet w zbiornikach o nieregularnych kształtach

Odczytanie danych o poziomie i zużyciu paliwa jest także możliwe bezpośrednio z szyny CAN komputera pojazdu. Tego typu odczyt jednak jest obarczony wieloma wadami do których należy miedzy innymi brak homologacji oraz błąd pomiarowy dochodzący do 20%. Więcej różnic oraz ich skutki dokładnie zostały opisane w artykule poświęconym różnicą miedzy sondą a CAN, który polecam przeczytać.

 

Wykwalifikowany serwis

Jako jedna z nielicznych firm w branży posiadamy własny Dział Serwisowy, który zatrudnia wybitnych specjalistów. Dzięki doświadczeniu nabytym w ciągu 11 lat istnienia firmy, nasi serwisanci podejmują się najtrudniejszych i najbardziej nietypowych montaży w sprzęcie specjalistycznym. Dzięki własnemu mobilnemu serwisowi jesteśmy wstanie wykonać montaż w dowolnym miejscu na terenie kraju. Więcej informacji znajdą Państwo w artykule.

Doświadczona kadra informatyczna

Rozbudowany dział analityczny mający wieloletnie doświadczenie w analizowaniu danych telemetrycznych z urządzeń, zapewnia Państwu najwyższą skuteczność kontroli pracy pojazdów. Dział IT regularnie przegląda i analizuje sprawność urządzeń pomiarowych.

 

Dział IT kładzie duży nacisk na analizę i weryfikacje informacji o zarejestrowanych kradzieżach paliwa.

Każde podejrzenie ubytku jest dokładnie analizowane przez trzech niezależnych informatyków. Informacja o potwierdzonej kradzieży jest przekazywana drogą mailową, w treści są przekazywane informacje, które mogą być podstawą do zgłoszenia przestępstwa. Przygotowuje także raport ubytku, w którym znajdują się informacje takie jak :

– mapa z zarejestrowanym ubytkiem

– wykres paliwowy

– informacje o miejscu, czasie i ilości skradzionego paliwa

– Zdjęcie z okolicy zdarzenia ( jeżeli jest dostępny )

– Informacje z innych czujników

 

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce, otwarcie  wspieramy klientów w przypadku ewentualnych sprawach sądowych. Dokładne dane z systemu Progress GPS, oraz przygotowany przez ekspertów raport kradzieży paliwa, pozwala na przedstawienie niepodważalnych dowodów potwierdzających wystąpienie zdarzenia.

Jeśli jesteś
zainteresowany ofertą.

Wyślij zapytanie