58 781 03 81 biuro@progressgps.pl
Menu

Precyzyjna kontrola zużycia paliwa

Precyzyjna kontrola zużycia paliwa wymaga wiarygodnych i rzetelnych dane, które gwarantuje system Progress GPS. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży monitoringu i kontroli paliwa. W związku z tym, jesteśmy w stanie zagwarantować – w zależności od konfiguracji sprzętowej – dokładność pomiaru sięgającą nawet do 98%.

Naszymi atutami w zakresie kontroli paliwa są:

 1. Sprzęt – wykorzystujemy tylko sprawdzony sprzęt, posiadający pełną homologację, gwarantujący najwyższą dokładność pomiarów.
 2. Wykwalifikowany serwis – własny serwis, który jest w stanie zaproponować i wdrożyć najbardziej optymalne rozwiązanie, nawet przy nietypowych maszynach (pompy, agregaty, ciężki sprzęt budowlany i rolniczy).
 3. Doświadczona kadra informatyczna, która stale nadzoruje prace opomiarowanych pojazdów.

 

Sprzęt

Do precyzyjnej kontroli poziomu paliwa wykorzystujemy sondy pomiaru paliwa. Pozwala to na podgląd w czasie rzeczywistym poziomu paliwa w zbiorniku. Ponadto odczyty z sond obarczone są niewielkim błędem pomiarowym.

Sondy pomiaru paliwa można podzielić na dwie kategorie (w zależności od sposobu wykonywania pomiaru) – sondy pojemnościowe oraz ciśnieniowe (hydrostatyczne).

Sondy pojemnościowe 

Działanie: urządzenia badają poziom paliwa w zbiorniku na podstawie zmian pojemności elektrycznej, wytworzonej pomiędzy elementami sondy a paliwem zawartym w zbiorniku.

Zalety:

 • Wysoka dokładność pomiarowa,
 • Bardzo szybkie działanie.

 

pomiar paliwa

Sondy ciśnieniowe (hydrostatyczne) 

Działanie: poziom paliwa w zbiorniku jest określany na podstawie ciśnienia hydrostatycznego wywieranego przez słup cieczy, zgodnie ze wzorem:

P = h * g * ρ

gdzie:

P – ciśnienie hydrostatyczne słupa cieczy
h – poziom cieczy
g – przyśpieszenie ziemskie
ρ – gęstość cieczy

Zalety:

 • Odporna na zafalowanie powierzchni paliwa,
 • Wysoka dokładność pomiarowa, również w zbiornikach o nieregularnych kształtach.

 

Odczytywanie danych dotyczących poziomu i zużycia paliwa jest także możliwe bezpośrednio z szyny CAN komputera pojazdu. Ponieważ tego typu odczyt jest obarczony wieloma wadami, takimi jak: brak homologacji oraz zależność od ograniczeń fizycznych fabrycznego pływaka w pojeździe, błąd pomiarowy może sięgać nawet do 20% pojemności zbiornika. Niemniej jednak w przypadku pojazdów osobowych, gdzie nie ma możliwości montażu sondy, rozwiązanie to okazuje się być wystarczające.

pojazdy, auta, ProgressWykwalifikowany serwis

Jako jedna z nielicznych firm w branży posiadamy własny Dział Serwisowy, który zatrudnia wybitnych specjalistów. Dzięki doświadczeniu nabytemu w ciągu 11 lat istnienia firmy, nasi serwisanci podejmują się najtrudniejszych i najbardziej nietypowych montaży, również w maszynach specjalistycznych. W związku z tym, że nasz serwis jest mobilny, możemy wykonywać montaże oraz serwisy w dowolnym miejscu na terenie kraju. 

Doświadczona kadra informatyczna

analiza, szkolenie, nauka

Rozbudowany Dział Analityczny mający wieloletnie doświadczenie w analizowaniu danych telemetrycznych z urządzeń, zapewnia Państwu najwyższą skuteczność kontroli pracy pojazdów. Co więcej, Dział IT regularnie przegląda i analizuje sprawność urządzeń pomiarowych.

Dział IT kładzie duży nacisk na analizę i weryfikacje informacji o zarejestrowanych kradzieżach paliwa.

Każde podejrzenie ubytku dokładnie analizuje trzech niezależnych informatyków. Informacje o potwierdzonej kradzieży przekazujemy pisemnie, najcześciej drogą mailową. Ponadto, na życzenie Klienta przygotowywany jest dokument, który może być podstawą do zgłoszenia przestępstwa. W raporcie ubytku znajdują się informacje takie jak :

 • mapa z zarejestrowanym ubytkiem,
 • wykres paliwowy,
 • informacje o miejscu, czasie i ilości skradzionego paliwa,
 • zdjęcie z okolicy zdarzenia (jeżeli jest dostępne),
 • informacje z innych czujników (w zalezności od wykupionej wersji systemu).

 

Co więcej, jako jedna z nielicznych firm w Polsce, otwarcie wspieramy klientów w przypadku ewentualnych spraw sądowych związanych z kradzieżami paliwa. Dokładne dane z systemu Progress GPS oraz przygotowany przez ekspertów raport kradzieży paliwa, pozwala na przedstawienie niepodważalnych dowodów potwierdzających wystąpienie zdarzenia.

Jeśli jesteś
zainteresowany ofertą.

Wyślij zapytanie